• خبر روز


همایش ملی «هوش مصنوعی و محاسبات نرم در علوم انسانی» در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود

اولین همایش ملی «هوش مصنوعی و محاسبات نرم در علوم انسانی» ۲۹ آبان ماه در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌شود.

دکتر محمدرضا اصغری اسکوئی دبیر علمی این همایش در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه در این خصوص گفت: این همایش ملی با حضور استادان و متخصصان و پژوهشگران این حوزه در تاریخ 29 و 30 آبان ماه جاری به مدت دو روز محل دانشکده اقتصاد برگزار می‌گردد. او با اشاره به اهداف برگزاری این همایش گفت: دنیای امروز شاهد رشد قابل‌توجه کاربرد سامانه‌های هوشمند و رویکردهای محاسباتی در حوزه‌های مختلف علوم انسانی است ولی با وجود پیشرفت‌های چشمگیر، هنوز شاهد گسست و ابهاماتی در جایگاه و آینده محصولات فناوری نوین در علوم انسانی می‌باشیم.
دبیر علمی این همایش با اشاره به اهتمام دانشگاه علامه طباطبائی (ره) به عنوان یکی از دانشگاه‌های سطح اول کشور و شاخص در حوزه علوم انسانی برای برگزاری این همایش گفت: با برگزاری اولین همایش هوش مصنوعی و محاسبات نرم در علوم انسانی درصدد ایجاد محور تماس و تعامل علمی برای علاقه‌مندان و پژوهشگران حوزه علوم انسانی با متخصصان و پژوهشگران هوش مصنوعی و محاسبات نرم هستیم. او افزود: این همایش فرصتی است تا اساتید، پژوهشگران و دانشجویان که پژوهش نظری یا کاربردی در زمینه هوش مصنوعی و علوم انسانی دارند، با مشارکت ارزشمند خود امکان ترقی در این موضوع مهم را فراهم نمایند. 
دکتر اصغری اسکوئی در خصوص زمینه‌های کاربرد هوش مصنوعی و محاسبات نرم در زمینه علوم انسانی و محورهای موردبررسی در این همایش افزود: «هوش مصنوعی در کارآفرینی و ایده‌های نوین کسب‌وکار، اثرات متقابل علوم انسانی و هوش مصنوعی و جهت‌گیری آینده، حقوق و حکمرانی، مدیریت و حسابداری، علوم اجتماعی و ارتباطات، آموزش و تکنولوژی آموزشی، منطق و فلسفه، علم اطلاعات و دانش شناسی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، زبان، ادبیات و زبان‌شناسی، روانشناسی و علوم تربیتی» ازجمله محورهای این همایش دوروزه است.

سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨ - ١٥:٠٣ شماره خبر: ١٠٣٠٩ بازدید: 950نسخه چاپي